Afyonlu İbrahim Hıdır Görgülü, Kick Boks Dünya Kupası Şampiyonu Oldu Afyonlu İbrahim Hıdır Görgülü, Kick Boks Dünya Kupası Şampiyonu Oldu

Bir zamanlar Türkiye’nin İkinci Kırkpınar’ı olarak adlandırılan Karaadilli Yağlı Pehlivan Güreşlerinin yeniden yapılacak olması güreşseverler ve sporcular arasında heyecana neden olurken, 654. ve 657. Kırkpınar Yağlı Güreşleri birincisi Orhan Okulu, Karaadilli’ye gelerek güreş yapılacak alanda incelemelerde bulundu.

Whatsapp Image 2024 05 13 At 12.39.12 (1)

Hocası Kemal Yılmaz’la geldiği Karaadilli’de, güreşleri düzenleyecek dernek yöneticileri ve Belediye Başkanı Hüseyin Şahin’le görüşen Okulu, “Karaadilli Yağlı Pehlivan Güreşlerinin yeniden yapılacak olması bende ve diğer sporcu arkadaşlarda heyecana neden oldu. Karaadilli’ye gelerek, yetkililerle görüşmek ve güreşlerin yapılacağı alanı incelemek istedim. Gayet güzel çalışmalar yapılıyor. Kısmet olursa burada ben de gelip güreşmek isterim” diye konuştu. 

Whatsapp Image 2024 05 13 At 12.39.11

SPORSEVERLERİN MADDİ VE MANEVİ DESTEĞİNE İHTİYAÇ DUYUYORUZ

Öte yandan, güreş hazırlıklarını yoğun şekilde sürdüren yetkililer, Türk yağlı güreş tarihinde çok önemli bir yeri olan Karaadilli Yağlı Güreşleri’ni yapmak üzere oldukça kısıtlı bir bütçeyle harekete geçtiklerini belirterek, sporseverlerin maddi ve manevi desteğine ihtiyaçlarının olduğunu belirttiler. Yetkililer, makbuz karşılığında yapılacak bağışların “TR37 0021 0000 0010 6650 7000 01” nolu Vakıf Katılım Bankası AŞ hesabındaki İBAN adresine gönderileceğini belirttiler.  

>>Kudret Kuş'un Haberi