Afyonkarahisar Barosu’ndan yapılan açıklamada, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Kapsamında şu mesaj verildi: “Hain FETÖ ve sempatizanlarının hala diri olduğu ve bulduğu yandaşlarla propagandaya devam etmeye çalıştığı gözümüzden kaçmamaktadır”

Afyonkarahisar Barosu’ndan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Kapsamında yapılan açıklama şöyle:

HAKİMİYET MİLLETİN

Hakimiyet Milletindir düsturunu lafta bırakmayan Aziz Türk Milletinin Fetullahçı Terör Örgütüne ve onu maşa olarak kullanan emperyalist güçlere dersini verdiği tarihtir 15 Temmuz.İstiklal Harbimizin esir milletlere özgürlük ilhamı verdiği gibi 15 Temmuz destanımız da sürekli darbeler kıskacında kontrol altında tutulan milletlere örnek olmuştur.

O GECE SELALAR İLE TÜRK MİLLETİ HAKEKETE GEÇTİ

Afyon TEKNOFEST'a hazır: Liseli gençler İHA'larla yarışacak! Afyon TEKNOFEST'a hazır: Liseli gençler İHA'larla yarışacak!

Çocukların, yaşlıların, özel harekat polislerimizin, üniformasına sadık askerlerimizin, kadınlarımızın şehit olduğu bu kanlı gecede Türk Milleti bir kez daha tarih yazmış, iç ve dış düşmanlara haddini bildirmiştir.Televizyonda okunan Darbeci Yurtta Sulh Konseyi bildirisini birkaç saat içinde çöpe çeviren ve ait olduğu yere iade eden Türk Milleti o gece selalar ile harekete geçmiş, tekbirlerle yol almış ve şanlı Türk Bayrağımızı üniforma gibi kuşanarak zafere imza atmıştır.

HALA DİRİ

Hain FETÖ ve sempatizanlarının hala diri olduğu ve bulduğu yandaşlarla propagandaya devam etmeye çalıştığı gözümüzden kaçmamaktadır. FETÖ’nün en büyük darbesi hukuk ve yargıya olmuş ama FETÖ mücadelesi de hukuk ve yargı eliyle başlatılmış ve sonuca ulaşmıştır. Daha darbe girişimi olmadan, 17-25 Aralık kalkışması dahi sahneye konmamışken adalet mekanizmaları içinde FETÖ’ye karşı dik ve onurlu mücadelesini başlatan yargı mensupları ve bürokratlarını da saygı ile anıyoruz.

O GECE OLANLARI KÜÇÜMSEYENLERİ NOT EDİYORUZ

Katil ve hain FETÖ’nün acımasızca katlettiği 15 Temmuz şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyor, gazilerimize sağlık ve uzun ömürler diliyoruz.O gece olanları küçümsemeye, önemsizleştirmeye çalışan; gizliden ve açıktan FETÖ tez ve algılarına destek veren dahili bedhahları ise not ediyor ve ihanetlerine dikkat çekiyoruz.Bu milletin sabrını ve tahammülünü yeniden test etmeye çalışan, 15 Temmuz hadisesini küçümsemeye veya çarpıtmaya yeltenenleri de ikaz ediyoruz. Allah bu millete bir daha istiklal marşı yazdırmasın ama yine olursa yine destan yazar, yine istiklal marşımızın mana ve lafzında birlik olur bu millete ve vatana kastedenlere cehennemi yaşatırız. Müdafa-i Hukuk ruhunu kaybetmedik kaybetmeyeceğiz. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kutlu olsun. >>AFYON POSTASI