Bünyesinde şehrin en çok okunan gazetesi Afyon Potası’nı barındıran Goril Medya, şimdide şehri tanıtmak için kolları sıvadı. Bu noktada şu ana kadar hiç yapılmamış Türkçe ve İngilizce video içerikleri üretilecek. Youtube ve İnstagram üzerinden paylaşılacak bu videolarda Afyonkarahisar’ın tarihi, kültürü, mutfağı, insanı dünyaya tanıtılmış olacak.

Goril Medya Yönetim Kurulu Başkanı Nail Azbay ile Afyon’un tanıtımını sağlayacak olan bu video içeriklerde sunuculuğu üstlenen Chimwemwe Chita (Çita) bu noktada sözleşme imzalayarak anlaşmaya vardı. 

AFYON KENDİ FENOMENİNİ YETİŞTİRECEK

Anlaşma ile ilgili konuşan Nail Azbay, konuyla ilgili şunları söyledi: “Son zamanlarda Valimiz Gökmen Çiçek ile birlikte özellikle Ayazini bölgesi başta olmak üzere pek çok alanda tanıtım atağı başladı. Bizde bu noktada Goril Medya şirketi olarak taşın altına elimizi değil gövdemizi koymak istedik. Yaşadığımız, ekmeğimizi kazandığımız bu şehrin dünyada hak ettiği bir yere gelmesi noktasında çorbada bizimde tuzumuz olsun istedik. Bunun için bugüne kadar yapılmamış, denenmemiş bir yöntemle hem Türkçe hemde İngilizce olarak şehrimizin tanıtımına katkı sunmak için Afrika’dan ülkemize gelen Chimwemwe Chita (Çita) ile anlaştık. Kendisi Afyon’u tanıtacak videolarımızda Afyon’un tarihine, kültürüne, yaşamına, mutfağına misafir olacak. Çita, farklı bir coğrafyadan geldiği içim onun buradaki gözlemleri, anlatımları sosyal medyada bir hayli dikkat çekecek. Bu kapsamda ilk çalışmalarımıza Ayazini başta olmak üzere Frigya bölgesinden başlıyoruz. Biz fenomen biriyle değil doğrudan bu şehrin kendi fenomenini yetiştirmesi için harekete geçiyoruz. Tüm Afyonkarahisar’a hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

BİZİ TAKİP EDİN

Anlaşma ile ilgili konuşan Çita ise, çok mutlu olduğunu Afyonkarahisar’ı baştan sona gezeceğini söyleyerek “bizi takip edin” dedi.