Adana'nın en önemli tarihi yapılarından birisi olan Bebekli Kilise, Tepebağ semtinde bulunuyor. İdari tarihinde ünlü St. Paul adına inşa edilen bu prestijli İtalyan Katolik kilisesi 1880'li yıllara ışık tutuyor. 

Bebekli Kilise'deki Heykelin Hikayesi

Kilisenin özgün yapısı ve üzerinde bulunan Meryem Ana heykeli, ziyaretçilerin merakını cezbediyor. Bu etkileyici heykel, kilisenin zirvesine taç giyercesine konumlanmış. Yüksekliği 2.5 metreyi bulan heykel, tunç bir işçilikle yapılmış. Kilisenin Bebekli Kilise olarak anılmasının nedeni ise, bu Meryem Ana heykelinin bir bebeğe benzemesi. 

Bebekli Kilise'ye Ulaşım Olanakları

Bebekli Kilise'nin şehir merkezinde yer alması, ulaşımı oldukça kolay kılıyor. İster halk otobüslerini isterseniz de belediye otobüslerini kullanarak kolaylıkla kiliseye ulaşabilirsiniz. Ayrıca dolmuşlarla da kiliseye rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Adıyaman ilinde insanlar neden çok uzun yaşıyor? İşte Adıyaman şehrindeki uzun yaşamın sırrı… Adıyaman ilinde insanlar neden çok uzun yaşıyor? İşte Adıyaman şehrindeki uzun yaşamın sırrı…

Bebekli Kilise ile ilgili Adres Bilgisi

Bebekli Kilise, Seyhan ilçesine bağlı Tepebağ Mahallesi'nde bulunuyor. Detaylı adres bilgisi ise şu şekilde: Tepebağ Mahallesi, 01010 Seyhan/Adana. Bu tarihi inciyi ziyaret etmek isteyenler, adres bilgilerini kullanarak kolaylıkla bulabilirler.