Birçok haber sitesinde Adana’da sucuk dönerin icat edildiğine yönelik haberler yayınlandı. “Adana’da sucuk döner ilgi görüyor” başlıklı haberde “Adana’da sucukların döner şişine geçirilip pişirilmesiyle yapılan ‘sucuk döner’ rağbet gören bir lezzet oldu” ifadelerine yer verildi.

SOSYAL MEDYADAN TEPKİ MESAJLARI

Sucuk dönerin ilk kez bulunmuş gibi haberin servis edilmesi sosyal medyada tepki topladı. Bir vatandaş “12 sene önce Afyon’da vardı.” derken, bir başka vatandaş da “Afyon’da kaç senedir var.” Yorumunda bulundu.

AFYON’DA Kİ SUCUK DÖNERCİLER TEPKİLİ

Afyonkarahisar’da uzun yıllardır bu lezzetin var olduğunu söyleyen sucuk dönerciler, “Uzun yıllardır Afyon’da üretilen bu lezzetin yeni bulunmuş gibi haberleştirilmesi kendini bilmezliktir. Sucuk üretiminde olduğu kadar sucuk dönerde de Afyon olarak iddialıyız. Biliyorsunuz UNESCO tarafından Afyon tescilli bir mutfak artık. Türkiye’nin en fazla sucuk üretiminin yapıldığı Afyon’da sucuk dönerin geçmişi bir hayli eskilere dayanır. Adana’da ki kardeşimize hayırlı işler dileriz. Ancak bu haberi yapanlara Türkiye’yi araştırmalarını tavsiye ederiz” dediler.