Emirdağ Cumhuriyet Mahallesi Girne Caddesi'nde durumundan şüphelenilen bir erkek şahıs, polis ekipleri tarafından kontrol edilmek istendi. Kendini Suat E. olarak tanıtan şahsın, kimlik tespiti yapıldığında aslında Ferhat E. olduğu belirlendi.

Suç Kayıtları Ortaya Çıktı

Ferhat E.'nin sorgulaması sırasında, Konya Ağır Ceza İlamat Masası'ndaki bir dosyada kasten adam öldürme suçundan 25 yıl kesinleşmiş hapis cezası olduğu ve Bodrum 6. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki bir dosyada ise hükümlü veya tutuklunun kaçması suçundan ifadeye yönelik aranma kaydı bulunduğu ortaya çıktı.

Kimlik Bilgilerini Neden Gizlediği İfadesinde Anlattı

Şahsın, C. Savcısının talimatları doğrultusunda hakkında başkasına ait kimlik veya bilgilerin kullanılması suçundan da tahkikat evrakı düzenlendi. İfadesinde, adam öldürme suçu nedeniyle husumetlilerinin olduğunu ve bu nedenle kendini Suat olarak tanıttığını belirtti. Ferhat E., sevk edildiği adli mercilerdeki işlemlerinin ardından tutuklanarak ceza infaz kurumuna teslim edildi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Afyon’da tarih hırsızı yakalandı: Üzerinden bakın neler çıktı neler… Afyon’da tarih hırsızı yakalandı: Üzerinden bakın neler çıktı neler…

Editör: Elif Türkeşsiz