Afyonkarahisar kamuoyunun yoğun talepleri doğrultusunda Gazeteci Nail Azbay, bugünkü köşe yazısında TBMM’de grubu bulunan partilerin adaylarını canlı yayında açık oturuma davet etti. Azbay, “Bu şehre demokrasi şöleni yaşatalım” diyerek talebine yanıt beklediğini yazmıştı. Bu talebe 3 aday olumlu yanıt verirken 2 adaydan henüz yanıt yok. 

sezer-1

Sezer Küçükkurt: Memnuniyetle katılırım

Bu davete ilk yanıt MHP Afyonkarahisar Belediye Başkan adayı Sezer Küçükkurt’tan geldi. Azbay’a gönderdiği mesajla açık oturumu kabul ettiğini bildiren Küçükkurt, Davet mektubunu aldım. İlk yanıt veren olma onurunu kaçırmak istemedim. Yapılacak açık oturuma şahsım ve partim adına memnuniyetle katılırım. İlimiz ve demokrasimiz adına güzel bir yayın olur, hatta tüm medya organları olarak ortak yayın düşünmeliyiz. Tabii, eksiksiz katılım olması gerekir. Hayırlı günler dilerim”

alper-8

Alper Yağcı: Demokrasi şöleninde ben varım

Bu yanıttan hemen sonra ise İYİ Parti Belediye Başkan adayı Alper Yağcı dönüş yaparak olumlu yanıtını şu sözlerle bildirdi: “Nail bey merhaba, yazınızı okudum. Yazınızda ki açık davet olan aşağıdaki metine canı gönülden katılıyorum ve tüm adayların katılımı ile yapılacak olan bu demokrasi şölenine “BEN VARIM” diyorum… Dilerseniz tüm adaylarımızın katılacağı bu demokrasi şöleni öncesinde tüm adaylarımıza iftar daveti de ben yaparak. Hep birlikte bir iftar yapmayı da isterim.”

BEYTULLAH KARATAŞ- SAADET PARTİSİ-1

Beytullah Karataş: Afyonkarahisar siyasetine bu açık oturumu hediye etmeliyiz

Saadet Partisi Belediye Başkan adayı Beytullah Karataş’da sosyal medya hesabı üzerinden bu davete icabet edeceğini bildirerek şöyle dedi: “Bu çağrıya Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı olarak destek veriyorum. Afyonkarahisar siyasetine bu açık oturumu hediye etmeliyiz. Hemşehrilerimizin bu talebine mutlaka karşılık vermeliyiz. Haydi buyrun, şehrimizi konuşalım, milletimiz takdir etsin.”

Uluçay ve Köksal’dan yanıt bekleniyor

AK Parti’nin adayı Hüseyin Ceylan Uluçay ve CHP’nin adayı Burcu Köksal’dan yanıt bekleniyor.