Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyetlerini sürdüren TOBB Afyonkarahisar Kadın Girişimciler Kurulu, önemli bir başarıya imza attı. TOBB Afyonkarahisar Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Üyesi Nilgün Yıldırım, TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu tarafından düzenlenen 2019 Batı Akdeniz’in Fark Yaratan Kadın Girişimcileri Yarışması’nın “Yöresine Değer Kazandıran Kadın” kategorisinde ikinci oldu.

300 SÜT İNEĞİ VAR

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’ndan aldığı destekle kurduğu 27 bin metrekare alana sahip çiftlikte süt üretimi yapan süt ve süt ürünleri teknikeri olan Nilgün Yıldırım, Afyonkarahisar merkeze bağlı Saadet Köyü sınırları içinde bulunan çiftliğinde 300 süt ineği ve buzağı besliyor.

Öte yandan Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen Ödül Töreni’nde başarılı kadın girişimcilere ödülleri, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, Meclis Başkanı Süleyman Özer, Yönetim Kurulu Üyesi Nilay Akbaş Tarakçı, TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Serap Kocaoğlu, TOBB Isparta Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Zuhal E. Büyükçulcu, TOBB Afyonkarahisar Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Berna Tokman ve TOBB Burdur Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Sevim Zorlu tarafından verildi.

 

 

KADIN GİRİŞİMCİLER, BAŞARILI ÖRNEKLERİ İNCELEDİ

TOBB Afyonkarahisar Kadın Girişimciler Kurulu, Antalya’da başarılı girişimcilik örneklerini inceledi.

 

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyetlerini sürdüren TOBB Afyonkarahisar Kadın Girişimciler Kurulu, Antalya’da girişimcilikte başarı kazanmış işletmeleri ziyaret etti. Ziyarete TOBB Afyonkarahisar Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Berna Tokman, İcra Komitesi Üyeleri Rabia Güzbey ve Nilgün Yıldırım ile Kadın Girişimciler Kurulu Üyesi Nilgün Yıldırım katıldı.

TOBB Afyonkarahisar Kadın Girişimciler Kurulu’nun ilk ziyareti Antalya Çekirge firması işletme sahibi, kadın girişimci Funda Gökgöl’e gerçekleşti. Kadın Girişimciler Kurulu, ziyaretler kapsamında, Antalya Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi ile Alpha Tasarım Atölyesi’ndeki üretim süreçlerini de inceleme fırsatı buldu.

 

 

SALAR BELEDİYE BAŞKANI TAŞPINAR’DAN TOKMAN’A ZİYARET

Afyonkarahisar’a bağlı Salar Belediye Başkanı Cengiz Taşpınar, TOBB Afyonkarahisar Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Berna Tokman’ı ziyaret etti.

Salar Belediye Başkanı Cengiz Taşpınar, beldede kadınlar için bir proje uygulamak istediklerini, bu konuda Zafer Kalkınma Ajansı’na başvurduklarını belirterek “Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyetlerini sürdüren TOBB Afyonkarahisar Kadın Girişimciler Kurulu’nun da başarılı çalışmalara imza attığını biliyoruz. Bu nedenle kadınlara yönelik projelerimizde birlikte çalışmak istiyoruz” dedi.

TOBB Afyonkarahisar Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Berna Tokman da kadınlar için her zaman göreve hazır olduklarını belirtti.